آموزش تكنيك W براي دروازه باني
آموزش تکنیک W برای دروازه بانی
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۱
عملكرد يك مربي موقت به نام روبرتو دي متئو
عملکرد یک مربی موقت به نام روبرتو دی متئو
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۱

کربکندی در ذوب آهن و داستان همیشگی چرخش مربیان

كربكندي در ذوب آهن و داستان هميشگي چرخش مربيان

کربکندی در ذوب آهن و داستان همیشگی چرخش مربیان

به نظر میرسد انتخاب مربیان برای باشگاههای ایرانی فقط و فقط برای تعداد خاصی از افراد امکان پذیر است .
 سفره ای که تعدادی به دور آن جمع شده اند و دیگران را به دور این سفره راه نمی دهند . اگر ثبات هم در تیمها باشد مشکلی با این قضیه نداریم اما فلان مربی امسال در این تیم است و سال بعد در آن تیم …
عمر مربیان در باشگاهها در طولانی ترین زمانش از ۲ فصل بالاتر نمی رود .
با اخباری که طی روزهای گذشته از نقل و انتقالات مربیان به گوش میرسید حاکی از آن است که فرکی به فولاد پیوسته است ، نیمکت نفت خالی شده … خوب این جای فکر کردن ندارد و علی دایی جایگزین او میشود !
طی اخباری که امروز از باشگاه ذوب آهن به گوش میرسید و رسول کربکندی هم آنرا را تایید کرده است ، این مربی دوباره پس از چهار فصل جدایی از این تیم اصفهانی دوباره به تیم سابقش بر میگردد . پس منصور ابراهیم زاده بیکار میماند ، ویسی به پیکان میپیوندد ، صبا و راه آهن هم که خالی شده است حتما کسی مناسبتر از ابراهیم زاده را نخواهد یافت .
گردونه ای که فقط نام ۲۰ نفر را بیشتر در خود جای نمیدهد !
پرویز مظلومی بلاتکلیف است ، قلعه نویی نیم نگاهی به آبی پوشان دارد و منصور ابراهیم زاده هم از شانس مربیگری این تیم برخوردار است .
در فصل ۹۰ – 1389 یاوری به شاهین میرود و در آنجا نتیجه خوبی کسب نمیکند ، سپس به پاس میرود و در آنجا هم نتیجه مطلوبی بهتر از سوق به لیگ یک کسب نمیکند و سپس در استیل میرود و در آنجا هم تیم راهی لیگ یک میشود . اگر در بدترین حالت حساب کنیم که یاوری از هر باشگاه میانگین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون گرفته باشد ، در طول یک فصل با بدترین عملکرد چیزی حدود یک میلیارد کاسب شده است !
این نامها را به یاد داشته باشید هر چند که از این نامها بسیار شنیده اید : امیر قلعه نویی ، پرویز مظلومی ، رسول کربکندی ، محمود یاوری ، غلامحسین پیروانی ، علی دایی ، فیروز کریمی ، حمید درخشان ، حمید استیلی ، علی اصغر مدیر روستا ، عبدالصمد مرفاوی ، محمد احمد زاده ، محمد مایلی کهن و مهدی تار تار کسانی هستند که مدیران ورزشی فقط این نام ها به گوششان رسیده است و در باورشان هیچ کدام از سرمربیان دیگر علم مناسبی ندارند ! بی آنکه نگاهی گذرا به عملکرد این نامها در باشگاه قبلیشان بی اندازند .
آیا علم فوتبال در ایران خلاصه به این چنین نامهایی است ؟ یا بده و بستانهایی در خفا رخ می دهد ؟
برای ما که هر ساله این فیلم تکراری را مشاهده میکنیم ، چیز عادی به نظر نمیرسد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768