قالب وردپرس

دروازه های تیمهای ایرانی رو به جهان باز شد

پس از چند سال ممنوعیت ورود دروازه بانان خارجی به فوتبال ایران که با انتقادات فراوانی همراه بود ، سرانجام امروز در جلسه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه سازمان لیگ بر این شد تا دروازه بانان خارجی در فصل بعد مشکلی برای ورود به تیمهای ایرانی نداشته باشند اما با رعایت دستور العمل اجرایی فدراسیون فوتبال .
با توجه به این دستورالعمل دروازه بانانی میتوانند به لیگ ایران وارد شوند که کیفیت لازم را داشته باشد و اگر بازیکن آسیایی یا آفریقایی باشد میباید در تیم ملی کشورش بازی کرده باشد و اگر گلری از آمریکا جنوبی و اروپا بیاید ، باید در لیگ دسته یک کشورهای این دو قاره بازی میکرده است .
همچنین در این جلسه برای تعداد بازیکنهای جذب شده خارجی هر باشگاه ، تعیین شد که هر باشگاه مجاز به جذب چهار بازیکن ، بدین معنی که دروازه بان هم میتواند یکی از این چهار بازیکن باشد .
سقف قرار داد نیز در فصل بعد همان ۳۵۰ میلیون ، همراه با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در نظر گرفته شده است .
شاید قانون منع ورود دروازه بانهای خارجی برای باشگاهها زیان زا بود ، اما در فوتبال ملی هم اکنون دروازه بانان مطمئنی همچون رحمتی ، فروزان ، شهاب گردان ، وحید طالبلو و دروازه بانان جوانی همچون حامد لک ، علیرضا حقیقی و شجاع خلیل آزاد شده ایم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768