قالب وردپرس

بررسی وضعیت کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا در لیگ انگلستان

آرسنال لندن در شرایطی درهفته سی و هفتم و یک بازی مانده به آخر با نوریچ سیتی پیکار کرد ، که پیش از این بازی توپچیها با ۶۶ امتیاز در رتبه سوم جدول جزیره ،‌ جای داشتند و تیم میهمان هم با ۴۴ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار داشت .
تیمهای تاتنهام و نیوکاسل با ۶۵ امتیاز ، به ترتیب با تفاضل گل متفاوت در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند ، پس بدون شک پیروزی در خانه در مقابل تیم سیزدهم جدولی نوریچ سیتی ، ونگر و شاگردانش را برای رسیدن به مقام سوم سوق میداد .
در دقیقه ۲ بازی یوسی بناین روی پاس گل توماس روسیچکی موفق شد  تا دروازه رودی را باز کند تا نوید یک پیروزی راحت و دلچسب برای توپچیها باشد ، اما این پایان کار نبود و هولاهان و هولت در دقایق ۱۲ و ۲۷ موفق شدند دروازه چسنی را باز کنند تا با برتری در نیمه نخست ، شاگردان ونگر را دچار مشکل کنند .
با شروع نیمه دوم حملات آرسنال آغاز شد و با تغییراتی که ونگر در تیمش اعمال کرد موفق شد تا با دوگل ، گلزن شماره ۱۰ خود در دقایق ۷۲ و ۸۰ از نوریچ پیشی بگیرند و خود را در آستانه یک پیروزی خانگی ببینند .
اما این پایان کار نبود و شماره ۵ تعویضی نوریچ موفق شد در دقیقه ۸۵ گل تساوی را وارد دروازه توپچیها کند و در پایان این بازی نیز با همین نتیجه ۳ بر ۳ به پایان یافت .
اکنون آرسنال با ۶۷ امتیاز در رتبه سوم ، و تاتنهام و نیوکاسل با یک بازی کمتر ۶۵ امتیازی هستند و این نگرانی برای ونگر وجود دارد تا در صورت پیروزی تاتنهام و نیوکاسل در دو بازی پایانی لیگ خود را در مقام پنجم ببینند و این یعنی عدم رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا .
البته نباید فراموش کرد که تاتنهام فردا باید در خارج از خانه به مصاف استون ویلا یی میرود که با ۳۷ امتیاز خطر سقوط را احساس میکند و در بازی آخر نیز در ورزشگاه خانگی میزبان تیم همشهری فولهام خواهد بود .
از طرف دیگر نیوکاسل فردا در دیداری سخت میزبان منچستر سیتی خواهد بود که هم امتیاز با تیم همشهری یعنی من یونایتد برای کسب قهرمانی میجنگند و کوچکترین لغزش این تیم را از قهرمانی دور خواهد کرد . کلاغها در بازی آخر میهمان اورتون هفتم جدول خواهند بود .
لازم به ذکر است آرسنال نیز در بازی پایانی خود باید به جنگ وست بروم آلبیون میانه جدول برود .
در حالی که قهرمان بوندس لیگا و لالیگا از روزهای گذشته تعیین شده اند ، رقابت برای کسب مفام قهرمانی ، کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا ، کسب سهمیه جام یوفا و بقا در لیگ برتر به شدت نفس گیر دنبال میشود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768