بازی پرسپولیس در مقابل داماش یک بار دیگر جنحالی شد
فروردین ۲۱, ۱۳۹۱
محمود رفیعی دور فوتبال را خط کشید
فروردین ۲۲, ۱۳۹۱

یک تجربه و انتقاد شخصی از کمیته داوران فوتبال ایران

همیشه در فوتبال ایران یکی از نقاط مورد حمله مربیان و مسئولین تیمها به سوی داوری دیدارها بوده است . این در حالی است که در کشور ما حمله و انتقاد به داوری بسیار زیاد است و از طرفی هم ضعف در قضاوتها یکی از دلایل زمینه سازی انتقادات به سوی داوری است .
نکته کجاست ؟
در داوری بازیهای در سطح رده های سنی که بیشتر از داوران جوان استفاده میشود ضعفها در داوری به قدری نمایان است که به سادگی میتوان مشکلات داور را مورد نقد قرار داد .
نکته ای که مشاهده میشود و انسان را به تامل وا میدارد این است که ، دستمزد داوران در این رده به خوبی پرداخت نمیشود ، نه اینکه پول برای داوران وجود نداشته باشد ؛ چون تیمهای حاضر در این رقابتها هزینه ورودی که شامل هزینه داورها میشود را پرداخت میکنند ؛ پس چرا این مبالغ به داوران نمی رسد یا حداقل در دادن این دستمزدها ، داوران مورد آزار قرار میگیرند و اصطلاحا امروز بیا ، فردا بیا و… میشود  .
به شخصه بسیار مشاهده کرده ام که دوستانی که در داوری فعالیت میکنند به همین دلیل عدم پرداخت مطالباتشان از داوری فوتبال کنار کشیده اند ، این در حالی است که هر کدام از آنان با وجود استعداد فراوان در اول راه از داوری کناره گیری میکنند و پشیمان از مطالبات چند ساله خود میشوند و چرخه تربیت داوران ، مورد اخلال قرار میگیرد .
این نکته فقط به اینجا ختم نمیشود که حتی تا چند سال گذشته داوران سطح اول فوتبال ایران که در لیگ برتر فعالیت داشتند با همین مشکلات روبرو بودند .
در رقابتهای لیگ یک ، دو و سه و زیر گروه بزرگسالان هم چنین مشکلاتی وجود دارد .
شاید اطلاعات بنده کافی نباشد اما تا آنجا که میدانم در این رده ها تیمهای میزبان هزینه داوری را نقدا پرداخت میکنند .
نکته اینجاست : چرا دستمزد داوران به موقع پرداخت نمیشود ؟!!!
نبود پول  بین داوران ، نبود امنیت ، ورود انسانهای بی فرهنگ و بی اطلاع به فوتبال مهمترین مشکلات این قشر مظلوم است . قابل ذکر است در فوتبال رده های پایین نبود نظارت صحیح همراه با  وجود این سه عامل موجب میشود که برخی از داوران هم به بی راهه کشیده شوند و معضلات رشوه دامین گیر شود .
علاقه ای به زیاده گویی ندارم ، اما بی احترامیهای وحشیانه ای نظیر داورانی همچون سعید شمس عزیز در بازی چوکا تالش و شهرداری دزفول ، وبی احترامی به خانواده رفیعی عزیز در بازی پرسپولیس و داماش و چندین و چند بی احترامی دیگر به داوران موجب شد تا این مشکلات را عنوان کنم .
امیدوارم روزی فرا رسد تا مشکلات داوری فوتبال ایران برطرف شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768