دانلود ویدئو تست با روش علمی از کریستیانو رونالدو
فروردین ۱۷, ۱۳۹۱
دانلود ۱۰۰ گل برتر روبین وان پرسی
فروردین ۱۷, ۱۳۹۱

تاریخچه فوتبال و چگونگی شکل گیری قوانین فوتبال

تاریخچه فوتبال و چگونگی شکل گیری قوانین فوتبال

در مورد تاریخچه فوتبال اطلاعات چندانی وجود ندارد ، اما مطالبی را بر اساس گمان از تاریخ میتوان به تاریخچه فوتبال پیوند داد .
فوتبالی که در حال حاضر ما از تلویزیون نگاه میکنیم و گاه بازی میکنیم به تدریج رشد کرده است ، ولی گفته میشود قبل از میلاد مسیح این بازی به اشکال مختلف و شبیح به این بازی انجام میشده است .
در چین هم یک بازی شبیه به فوتبال در قبل تر از میلاد مسیح یعنی ۲۵۰۰ سال قبل انجام میشده است ، مثال این نوع بازی را در عکسهای مصریان دیده میشود . اما در یونان بازی بسیار مشابه به فوتبال انجام میشده است که یونانیان آن را با نام اسپیشکیروز انجام می دادند ، ایرانیان نیز با اقتباس از رومیان فوتبال را تکامل بخشیدند به طوری که این ورزش از محبوبیت فراوانی میان مردم برخوادار بوده است ، در آن زمان فوتبال در مرتعها و زمینهای باز و هموار و با دروازه های بزرگ انجام میشده است .
پایه گذاری فوتبال مدرن از کشور بریتانیا گرفته شده است .جالب است بدانید در ابتدا میان علاقمندان فوتبال و راگبی اختلافات زیادی وجود داشت ، این اختلاف در سال ۱۸۶۳ وقتی که طرفدارن فوتبال شروع به انجام این بازی داشتند شکل گرفت ، چون فوتبال با دست بود و راگبی با پا و در عین حال قوانین مثل هم بود . گروه دیگر انجمن راگبی را بنیاد کردند ، اما در سال ۱۸۷۱ این دو رشته از هم جدا شدند .
در سال ۱۹۰۴ فدارسیونی برای برگزاری و نظارت بر بازیهای فوتبال تاسیس شد ، که ما امروزه با نام فیفا آن را می شناسیم .
فوتبال یک بازی تیمی است که دوتیم با ۱۱ بازیکن در دو لباس متفاوت و بدون شباهت در مقابل هم قرار میگیرند و هر تیم سعی میکند توپ را با پا و یا سر به دروازه حریف برساند و تنها کسی که میتواند توپ را با دست بگیرد دروازه بان است .
دروازه بان کسی است که درون دروازه هر تیم جای میگیرد و مانع ورود توپ به دروازه میشود .
همچنین بازیکنان هر تیم با قرار گیری و نظم در جای مناسب و سعی در کار تیمی تلاش میکنند تا توپ را به درون دروازه حریف برسانند .
زمین فوتبال به شکل مستطیل و در زمینی هموار و در طول ۱۰۰ تا ۱۱۰ متر و ۷۰ تا ۸۰ متر عرض و با دروازه ای مستطیل شکل با دوتیرک ۲٫۴۴ متری عمود بر زمین و با فاصله ۷٫۳۴ متری از هم قرار دارند .
در جلوی دروازه ها ۱۶٫۵ متر از خط دروازه ، محوطه ای مستطیل شکل قرار دارد که با نام محوطه جریمه و یا هجده قدم معروف است ، که در این محوطه ، دروازه بانها در محوطه تیم خودشان قادر به گرفتن توپ هستند ، لازم به ذکر است هیچ بازیکنی خارج از این محوطه نمی تواند توپ را لمس کند ، در غیر این صورت خطا Hand رخ داده است .
در صورت خشونت در بازی ، فحاشی ، توهین به داور ، داور میتواند با کارت زرد رنگ به نشانه اخطار و با کارت قرمز رنگ به نشانه اخراج و خروج از زمین مسابقه بازیکن مجرم را جریمه کند  و اگر بازیکنی دو اخطار دریافت کند باید از زمین مسابقه اخراج شود و اگر بازیکنان هر تیم از ۷ نفر کمتر شوند ، بازی به سود تیم مقابل به پایان رسیده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768