حاجی استقلال صنعتی را به استقلال نوین تبدیل میکند
فروردین ۲۶, ۱۳۹۱
مرور بر تاریخچه باشگاه پرسپولیس از پیدایش تا به امروز
فروردین ۲۷, ۱۳۹۱

تاریخچه استقلال تهران ، تاج سابق از سال ۱۳۲۳

تاریخچه استقلال تهران ، تاج سابق از سال 1323

گروهی از دوچرخه سواران نظامی و دانشجو در پی آن شدند تا مکانی را برای گرد همایی برگزینند ، آنان به این نتیجه رسیدند تا کلوب دوچرخه سواران را برای نام خود انتخاب کنند . کلوب دوچرخه سواران که در سال ۱۳۲۳ تاسیس شده بود بعدها در رشته های دیگر مانند فوتبال ورود پیدا کرد .
 علی دانایی فر که آن زمان باشگاه نور را رهبری میکرد پس از برتری مقابل کارگر آبادان مورد توجه دوچرخه سواران قرار گرفت و با مذاکراتی بر این شد تا تیم نور از این پس با نام دوچرخه سواران در رقابتهای ورزشی شرکت کند .
از همان ابتدا دوچرخه سواران لباس آبی به تن میکردند و در رقابتهای فوتبال ایران با سرباز ، شاهین و دارایی در رقابتهای فوتبال ایران شرکت میکرد .
اولین بازی رسمی دوچرخه سواران به سال ۱۳۲۸ در ۱۵ اسفند در مقابل شاهین و در ورزشگاه امجدیه باز میگردد که دوچرخه سواران موفق شدند تا شاهین را در حضور بیست هزار تماشاگر با یک گل شکست دهند .
در سال ۱۳۲۸ پرویز خسروانی امتیاز این باشگاه را خریداری کرد و پس از جمع بندیهای زیاد نام این باشگاه به تاج تغییر نام پیدا کرد . در آن زمان وجود افرادی مانند اسدالله اعلم ، نخست وزیر وقت در هیئت رئیسه این باشگاه ، سبب شد تا بودجه های قابل توجه ای به این باشگاه سرازیر شود .
پس از انقلاب با بررسی و مشورت تنی از بازیکنان مانند : کرد نوری ، جلالی و منصور پور حیدری بر این شد تا نام این باشگاه به استقلال تغییر نام پیدا کند .
از دیگر نکات قابل توجه در استقلال میتوان به فعالیت این باشگاه در فوتبال بانوان نام برد ، به طوری که این باشگاه اولین باشگاهی بود که کلاس تمرینی برای بانوان دایر کرد .
در تابستان ۱۳۸۷ رئیس کمیته بانوان فوتبال ایران از این باشگاه درخواست کرد تا تیم بانوان را راه اندازی کنند و در لیگ فعالیت داشته باشند .در تابستان همین سال خبر بازی دوستانه ، تیم فوتبال پسران با هدایت علیرضا منصوریان در مقابل تیم دختران استقلال جنجال برانگیز شد و باعث شد تا تیم بانوان انحلال پیدا کند .
از موفقیتهای قابل ذکر آبی پوشان میتوان به دو بار قهرمانی در رقابتهای لیگ آسیا به سالهای ۱۹۷۰ و سال ۹۱-۱۹۹۰ اشاره کرد ، که وجود دو ستاره بر روی لوگو این باشگاه بیانگر همین موضوع است .

1 دیدگاه

  1. kerza گفت:

    پس تیم تاج واقعاً متعلق به حکومت طاغوتی و ستم شاهی بوده!!! برای همینه که الان تیمشون حاضر نیست پرچم کشورجمهوری اسلامی را روی لباسش حک کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تا معلوم شود هنوز به گذشته اش افتخار می کنه!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768