//نتایج ضعیف تیم ملی ثمره فوتبال غیر اصولی است، کیروش به تقصیر است !

نتایج ضعیف تیم ملی ثمره فوتبال غیر اصولی است، کیروش به تقصیر است !

نتایج ضعیف تیم ملی ثمره فوتبال غیر اصولی است، کیروش به تقصیر است !

ژاپن هم اکنون در گروه B منطقه آسیا اقیانوسیه ، با ۱۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و از شانس بالایی برای صعود به جام جهانی برخوردار است . سر مربی این تیم آلبرتو زاکرونی است که به عنوان یک مربی نا موفق از او در ایتالیا یاد میشود .
آلبرتو تیمهای بزرگ ایتالیا از جمله میلان ، یوونتوس ، لاتزیو و اینتر را رهبری کرده است اما همواره در تمامی این تیمها نتایج ضعیفی را کسب کرده . درفصل ۲۰۰۱ – 2000 در حالی که لاتزیو تا ۲ فصل پیش قهرمان سری آ بود ، این تیم با هدایت زاکرونی به رتبه ششمی نزول پیدا کرد . همچنین در فصل ۲۰۰۴ – 2003 نیز اینتر با هدایت همین مربی به مقام چهارم رسید و این نتایج ضعیف در یوونتوس ، میلان و تورینو نیز برقرار بوده .
با وجود نتایج ضعیف این مربی ۵۷ ساله ، او در سال ۲۰۱۰ هدایت تیم ملی ژاپن را برعهده گرفت ، اما رسانه ها و مردم ژاپن از انتخاب زاکرونی انتقاد نکردند و این حمایت باعث شد در همان سال برای چهارمین بار تیم ملی ژاپن به عنوان قهرمانی مسابقات آسیایی در قطر نایل آید . با گذشت ۲ سال از حضور زاکرونی در راس هدایت تیم فوتبال این کشور ، ژاپنی ها فوتبال زیبا همراه با کسب نتایج مناسب را در پرونده تیمشان مشاهده میکنند و در حالی که دو سال تا جام جهانی ۲۰۱۴ باقی مانده است هم اکنون خود را در جمع ۳۲ تیم برتر دنیا میبینند .
با شکست تیم ملی کشورمان برابر لبنان رسانه ها حمله خود را به سوی کارلوس کیروش افزایش داده اند و با حرفهای نسنجیده خواهان برکناری این مربی هستند ! انگار اگر مربی جدیدی برای تیم ملی انتخاب شود به دنبال حمله و برکناری او نخواهند بود !
انتقاد ، برکناری و نرسیدن به جام جهانی ! باز باید از سوراخی که بارها نیش خورده ایم بار دیگر گزیده شویم . آیا کسانی که منتقد هستند تا بحال حتی یکبار از وضعیت نابسامان آکادمیهای لیگ برتر گلایه کرده اند ؟ آیا حتی یکبار تیتر یک اخبارشان را از جنجالهای سرخ آبی به جای حمایت از اکادمیهای ورزشی اختصاص داده اند ؟ همه چیز را بخاطر پول کنار گذاشته اند ، چون انتقاد و زبان تند در کشورمان خریدار بهتری دارد !
حرفهای بورس این دوران آنها نتایج کیروش در رئال و پرتقال است و او را به عنوان دستیار ، مناسب میدانند ، نه به عنوان سرمربی .
بدون شک اگر زاکرونی هم سرمربی تیم ملی کشورمان میشد ، از نتایج او در میلان ، اینتر و یوونتوس و لاتزیو سخن میگفتند .
هیچ فکاهی خنده دارتر از  این نیست که یک مربی را آورده ایم و توقع داریم تمام مشکلات فوتبالمان را حل کند . مگر چه کیفیتی از فوتبال در لیگ برتر اجرا میشود که توقع پیروزی تیم ملی را داریم ؟
هیچ گاه فراموش نخواهم کرد ، جمله برانکو در آخرین مصاحبه بعد از بازی تیم ملی که گفت : به فوتبال ایران توصیه میکنم به دنبال جرقه های مقطعی نباشند و موفقیت در عرصه ملی را در تیمهای پایه جستجو کنند .
فوتبال غیر اصولی و دیمی هیچ نتیجه ای جز ناکامی و نزول در پی نخواهد داشت . کیروش از سر این فوتبال هم زیاد است .

۱۳۹۱-۶-۲۲ ۲۰:۱۷:۵۷ +۰۰:۰۰ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.