//زیدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

زیدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

زیدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

در زندگی شاید بتوان با حیله و مکر به موفقیتهای مقطعی دست پیدا کرد ، اما بدون شک محبوبیت این چنینی ، توفیقها زودگزر و فراموش شدنی در ذهن مردم به خاطر خواهد گذاشت و حتی این امکان وجود دارد تا علی رغم کسب موفقیت در اذهان عمومی منفور هم به نظر رسد .
بدون شک شما هم قبول خواهید کرد که انسان در هر مرحله زندگی میباید مقدسات و ارزشهایش ارجعیت داشته باشد به منافعش ، هر چند به ارزش حسرت خوردن تا آخر عمر به آنچه که دست نخواهد یافت !
زیدان در فینال جام جهانیجام جهانی ۲۰۰۶ در ذهن هر علاقمند به فوتبال بیشتر از آنکه به قهرمانی ایتالیا متمرکز شود ، به درگیری ماتراتزی و زیدان معطوف خواهد شد . حتما بخاطر دارید که در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ در حالی که دو تیم با تساوی کار را دنبال میکردند در شلوغی محوطه جریمه ایتالیا ، ماتراتزی پیراهن زیدان را کشید و پس از رد و بدل شدن کلماتی ، زیدان با یک ضربه به سینه ماتراتزی ، او را سرنگون کرد تا داور این دیدار کارت قرمز را به نشانه اخراج شماره ۱۰ فرانسه از جیبش بیرون بکشد .
حرکت زیدان یک حرکت خاص بود که توانایی ساخت یک صحنه نوستالژیک در تاریخ جام جهانی را دارد ، اما مردم بدون آنکه بدانند چه دیالوگی ما بین این دو بازیکن رد و بدل شده است ، حق را به زیدان میدادند و بر این باور بودند ، که حتما ماتراتزی توهینی به زیدان کرده است که این چنین ، مرد با اخلاق فرانسه بر افروخته شده .
بعد ها ماتراتزی فاش کرد که در آن صحنه پس از گرفتن لباس زیدان ، به او گفته بود : « اگر پیراهنم را دوست داری آخر بازی به تو خواهم داد » که من در پاسخ به او گفتم : « خواهرت را بیشتر ترجیح میدهم »
زیزو با شنیدن این توهین ماتراتزی ، از خود واکنش نشان داد و به او ضربه ای وارد کرد که تا سالها این حرکت از یادها پاک نخواهد شد .
این آخرین بازی زیدان بود که میتوانست با فتح جام جهانی همراه شود ، اما او اخلاق و دفاع از خانواده و ارزشها را ارجع تر دانست . در این روزها بیشتر این حرکت زیدان به چشم می آید چرا که این حرکت زیدان نه تنها مورد نکوهش قرار نمیگیرد ، بلکه مورد تحسین از سوی مردم نیز قرار گرفت .
در زندگی باید به همه احترام بگذاریم ، اما نباید بگذاریم تا کسی به ما و ارزشهای ما توهین کند ، این درس زیدان به مردم آزاده جهان بود .
این داستان زیدان زمینه ای را فراهم آورد تا توهین به پیامبران دینی را محکوم کنیم ، چرا که هر پیامبری پیروان خاص خود را دارد و ارزشهای بسیاری از مردم قلمداد میشود . در این روزها مسلمانان باید بهتر وضعیت آن لحظه زیدان را درک کنند ، و امیدوارم دوستانی که تظاهرات و جریحه دار شدن احساسات مسلمانان جهان را زیر سئوال میبرند و خود را روشن فکر جلوه میدهند ، همانگونه که حرکت زیدان را مورد تمجید قرار میدادند ، اینبار نیز حرکتهای مسلمانان در سراسر دنیا در پاسخ به توهین کنندگان به صاحت پیامبر گرامی اسلام را درک کنند .

سفارت آمریکا در مصر

۱۳۹۱-۶-۲۸ ۱۵:۱۲:۱۴ +۰۰:۰۰ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.